7. У розчин масою 150 г з масовою часткою сульфатної кислоти 10 % додали цю кислоту масою 15 г.

Визнач масову частку розчиненої речовини в утвореному розчині.​

Ответы на вопрос

Отвечает Декань Вова.

Відповідь:

Пояснення:

Спочатку потрібно знайти масу сульфатної кислоти в утвореному розчині після додавання 15 г кислоти. Для цього застосуємо формулу розрахунку концентрації розчину:

C1V1 = C2V2, де C1 - початкова концентрація, V1 - початковий об'єм, C2 - кінцева концентрація, V2 - кінцевий об'єм.

Початковий об'єм розчину можна обчислити за формулою:

m1 = m2 / (c1/100), де m1 - маса розчину, c1 - масова частка розчиненої речовини у початковому розчині, m2 - маса початкового розчину.

Знаємо: m2 = 150 г, c1 = 10 %. Підставляємо значення:

m1 = 150 / (10/100) = 1500 г.

Тепер застосуємо формулу концентрації, знаходячи кінцеву масову частку розчиненої речовини у розчині:

C1V1 = C2V2

0,1 x 1500 = C2 x (1500 + 15)

C2 = 0,1 x 1500 / 1515 = 0,0988

Отже, масова частка сульфатної кислоти в утвореному розчині становить близько 9,88 %.