11.Здійснити перетворення, урівняти, назвати продукти реакції: S → SО 2 → SО 3 → Н 2 SО 4→ Na 2

SО 4 → Na 2 О 12.Знайдіть масу солі та об'єм газу, який утвориться при взаємодії 69г калій карбонату з хлоридною кислотою.

Ответы на вопрос

Отвечает Карапетян Седрак.
S → SО2 (окиснення)
SО2 + О2 → SО3 (окислення)
SО3 + H2O → H2SO4 (кислотна реакція)
H2SO4 + 2NaOH → Na2SO4 + 2H2O (нейтралізація)
Na2SO4 → Na2O + SO3 (термічний розклад)

Отже, продукти реакції: Na2O і SO3.

K2CO3 + 2HCl → 2KCl + H2O + CO2

Молярна маса K2CO3 = 138 г/моль. Тому кількість молей K2CO3:

n(K2CO3) = m(K2CO3) / M(K2CO3) = 69 г / 138 г/моль = 0.5 моль

Оскільки з рівняння видно, що коефіцієнт стехіометрії для CO2 дорівнює 1, тоді кількість молей CO2, який утвориться:

n(CO2) = n(K2CO3) = 0.5 моль

Об'єм газу можна визначити з ідеального газового закону:

V = nRT/P

Значення R = 8.31 Дж/моль·K (у СІ)

Температура і тиск визначаються умовами експерименту. Наприклад, при кімнатній температурі (25°C або 298 K) і нормальному тиску (101.325 кПа або 1 атм), об'єм CO2 буде:

V = nRT/P = (0.5 моль) (8.31 Дж/моль·K) (298 K) / (101.325 кПа) = 6.15 л

Отже, маса солі 69 г, об'єм газу CO2, який утвориться при взаємодії цієї кількості солі з HCl, дорівнює 6.15 л.
можнт лучший пж