Обчисліть, яка маса етанолу та який обʼєм вуглекислого газу утворяться під час спиртового бродіння

90 г глюкози.

Ответы на вопрос

Отвечает Андрющенко Руслан.

Під час спиртового бродіння глюкози утворюються етанол (C2H5OH) і вуглекислий газ (CO2).

Молекулярна маса глюкози (C6H12O6) дорівнює 180 г/моль.

За реакцією спиртового бродіння одна молекула глюкози перетворюється на дві молекули етанолу і дві молекули вуглекислого газу.

Таким чином, для 90 г глюкози ми можемо обчислити масу етанолу та обʼєм вуглекислого газу, використовуючи молярні співвідношення.

Маса етанолу:

Молярна маса етанолу (C2H5OH) = 46 г/моль

Кількість молей глюкози = маса / молярна маса = 90 г / 180 г/моль = 0,5 моль

Кількість молей етанолу = 2 * кількість молей глюкози = 2 * 0,5 моль = 1 моль

Маса етанолу = кількість молей * молярна маса = 1 моль * 46 г/моль = 46 г

Отже, маса етанолу, яка утвориться під час спиртового бродіння 90 г глюкози, дорівнює 46 г.

Обʼєм вуглекислого газу:

Кількість молей вуглекислого газу = 2 * кількість молей глюкози = 2 * 0,5 моль = 1 моль

За ідеальних умов (нормальні умови температури та тиску), 1 моль будь-якого газу займає обʼєм 22,4 л.

Отже, обʼєм вуглекислого газу, який утвориться під час спиртового бродіння 90 г глюкози, дорівнює 22,4 л.

Таким чином, під час спиртового бродіння 90 г глюкози утвориться 46 г етанолу і 22,4 л вуглекислого газу.