Сполучили розчини кухонної солі масою 80г з масовою часткою розчиненої речовини 20% і масою 220г з

масовою часткою розчиненої речовини 5%. Обчисліть масову частку кухонної солі в отриманому розчині.​

Ответы на вопрос

Отвечает Ляшуга Таня.

Ответ:

2,5

Объяснение:

m(розчину)=m(солі)+m(води)=10 г + 390 г = 400 г

2. Обчислюємо масову частку солі за формулою:

ω(солі)=m(солі)/m(розчину)=10 г / 400 г = 0,025 або 2,5%.

ІІ спосіб.

1. Знаходимо масу розчину:

m(розчину)=m(солі)+m(води) =10 г + 390 г = 400 г

2. Визначаємо масу солі, що міститься у 100 г розчину, тобто, масову частку. Для цього складаємо пропорцію і розв'язуємо її.

У 400 г розчину міститься 10 г солі, тоді

у 100 г розчину буде міститися х г солі

400 г / 100 г = 10 г / х г,

тому х г • 400 г = 10 г • 100 г,

х = (10 г • 100 г) : 400 г = 2,5 г, тому

ω(солі)= 2,5%.

Відповідь: ω(солі) = 2,5% або 0,025.