Обчисліть масову частку кухоної солі в розчині, який приготували з 180г води та 40г солі


Ответы на вопрос

Отвечает Колосова Света.

Дано:

m(H2O) = 180 г

m(солі) = 40 г

Знайти: Wсолі – ?

Розв'язок:

1. Знаходимо масу розчину:

m(р-ну) = m(солі)+m(H2O) = 180 + 40 = 220(г)

2. Визначаємо масу речовини, що містяться у 100 грамах речовини, тобто масову частку:

Для цього складаємо пропорцію і розв'язуємо її:

у 220 грамах розчину міститься 40 грам солі

у 100 грамах розчину – x грамів солі

220г/100г = 40г/x

11/5 = 40/x

11x = 200

x = 200/11

x = 18,18

Тому Wсолі = 18,18%

Відповідь: 18,18%