Обчислити масу солі та об'єм газу які утворюються під час взаємодії цинку масою12, 6 грам з

хлоридною кислотою Допоможіть будь ласкаа)))

Ответы на вопрос

Отвечает Леонова Ангелина.

Дано:

m(Zn) = 12,6 г

Найти:

m(ZnCl2) - ?

V(H2) - ?

Решение:

Zn + 2HCl => ZnCl2 + H2↑

n=m/M

n(Zn) = 12,6 / 65 ≈ 0,2 моль

n(ZnCl2) = n(Zn) = 0,2 моль

m=n×M

M(ZnCl2) = 1 × 56 + 2 × 35,5 = 127 г/моль

m(ZnCl2) = 0,2 × 127 = 25,4 г

n(H2) = n(Zn) = 0,2 моль

V=n×Vm

V(H2) = 0,2 × 22,4 = 4,48 л

Ответ: 25,4 г и 4,48 л