5*. Обчисліть масу суміші вуглеводнів (н.у.) об'ємом 358,4 л, у якій кількості речовин етену, етину

і метану відносяться як 1:4:3.​

Ответы на вопрос

Отвечает Сутурин Кирилл.

V(C2H4, C2H2, CH4) = 358.4 l
V(C2H4):V(C2H2):V(CH4) = 1:4:3

m(C2H4, C2H2, CH4) - ?

для начала найдём одну часть:

1x + 4x + 3x = 358.4

8x = 358.4

x = 44.8

отсюда по соотношению:

V(C2H4) = 44.8 l

V(C2H2) = 44.8 l * 4 = 179.2 l

V(CH4) = 44.8 l * 3 = 134.4 l

n(C2H4) = 44.8 l / 22.4 l / mol = 2 mol

n(C2H2) = 179.2 l / 22.4 l / mol = 8 mol

n(CH4) = 134.4 l / 22.4 l / mol = 6 mol

m(C2H4) = 2 mol * 28 g / mol = 56 g

m(C2H2) = 8 mol * 26 g / mol = 208 g

m(CH4) = 6 mol * 16 g / mol = 96 g

m(C2H4, C2H2, CH4) = 56 g + 208 g + 96 g = 360 g

Ответ: 360 g .