5.Масова частка Гідрогену у молекулі вуглеводню 14,29 відсотка,а відносна густина речовини за

повітрям 1,93.Визначіть хімічну формулу речовини.

Ответы на вопрос

Отвечает Линяев Андрей.

Нехай шуканий вуглеводень — CxHy.

Обчислимо його молярну масу:

D (пов.) = М (CxHy) / M (пов.) →      M (CxHy) = D (пов.) · M (пов.)

M (CxHy) = 29 · 1,93 = 55,97 ≈ 56 (г/моль).

Знайдемо масову частку Карбону у молекулі:

w = 100% - 14,29% = 85,71%

Для визначення найпростішої формули сполуки треба знайти відношення індексів.

x:y = \frac{w(C)}{Ar(C)}:\frac{w(H)}{Ar(H)}

x:y = \frac{85,71}{12}:\frac{14,29}{1}

x:y = 7,143:14,29

Розділимо обидва числа на найменше з них, щоб отримати цілі значення:

x:y = 1:2

Отже, найпростіша формула сполуки така:

CH₂.

Знайдемо молярну масу:

M (CH₂) = 12 + 2 · 1 = 14 (г/моль)

Порівняємо істинну молярну масу шуканої сполуки з молярною масою найпростішої формули:

M(CxHy) : M(CH₂) = 56 : 14 = 4

Так як істинна молярна маса в 4 рази більша, це значить, що індекси найпростішої формули треба збільшити в 4 рази.

Тоді отримуємо C₄H₈, це формула бутену.

Відповідь: C₄H₈.