Калійна селітра, KNO3, -широковживане комплексне добриво. Обчисліть масову частку кожного елемента

у ній.​

Ответы на вопрос

Отвечает Нестеренко Александра.

Ответ:

О = 47,5%, N = 13,9%,  K = 38,6%

Объяснение:

Спочатку обчислемо молекулярну масу речовини.

Mr = Ar(K) + Ar(N) + 3Ar(O) = 39 + 14 + 3 * 16 = 101 а. о. м.

Обчислемо масову частку за формулою

w(K) = n * Ar(K)/ Mr = 1 * 39/ 101 ≈ 38,6 %

w(N) = n * Ar(N) / Mr = 1 * 14 / 101 ≈ 13,9 %

w(O) = n * Ar(O) / Mr = 3 * 16 / 101 ≈ 47,5%

Перевіряємо : 47,5% + 13,9% + 38,6% = 100%