1)Скільки атомів оксигену у молекулі озону обємом "7.47" літра 2)ЯКА КІЛЬКІСТЬ МОЛЕКУЛ МІСТИТЬСЯ

У 1,02 ГАЛЮМІНІЙ ОКСИДУ? РОЗРАХУЙТЕ ТАКОЖ КІЛЬКІСТЬ АТОМІВ АЛЮМІНІЮ У ЦІЙ ЖЕ РЕЧОВИНІ.

Ответы на вопрос

Отвечает Полянина Оля.

Ответ:

Для розрахунку кількості атомів оксигену у 7,47 літрах озону спочатку переведемо об'єм в молі:

1 моль газу при нормальних умовах (0 °C і 1 атмосферний тиск) має об'єм приблизно 22,4 літра.

Отже, 7,47 літра озону дорівнюють:

7,47 літрів / 22,4 літра/моль ≈ 0,333 моль озону.

Оскільки в 1 молі молекул озону міститься 3 атоми оксигену, то у 0,333 моль озону міститься:

0,333 моль * 3 = 1 моль атомів оксигену.

Отже, в 7,47 літрах озону міститься 1 моль атомів оксигену.

Маса 1,02 г алюміній оксиду Al₂O₃ вже вказана. Щоб знайти кількість молекул, спершу переведемо масу в масу алюмінію:

Маса молекули Al₂O₃ = маса алюмінію (2 атоми Al) + маса кисню (3 атоми O)

Атомна маса алюмінію (Al) приблизно 26,98 г/моль, а атомна маса кисню (O) приблизно 16 г/моль.

Маса Al₂O₃ = 2 * 26,98 г + 3 * 16 г = 53,96 г + 48 г = 101,96 г/моль.

Отже, 1 моль Al₂O₃ має масу приблизно 101,96 г. Знайдемо кількість молекул в 1,02 г:

1,02 г / 101,96 г/моль ≈ 0,01 моль Al₂O₃.

Оскільки в 1 молі молекул Al₂O₃ міститься Avogadro's number ≈ 6,022 x 10²³ молекул, то в 0,01 моль міститься:

0,01 моль * 6,022 x 10²³ молекул/моль ≈ 6,022 x 10²² молекул.

Таким чином, в 1,02 г алюміній оксиду міститься приблизно 6,022 x 10²² молекул Al₂O₃, і така ж кількість атомів алюмінію (так як в молекулі Al₂O₃ 2 атоми Al).

Объяснение:

МОЖНА ПІДПИСКУ НА МІЙ АКАУНТ БУДЬ ЛАСКА