. Відносна густина алкену за гелієм становить 10,5. Виведіть молекулярну формулу сполуки, назвіть

її.​

Ответы на вопрос

Отвечает Естафьева Соня.

Ответ:

Для виведення молекулярної формули сполуки на основі відносної густини, вам потрібно знати масу молекули алкену та масу молекули гелію, так як гелій використовується для визначення маси алкену. Нехай маса гелію дорівнює M_He, а маса алкену - M_CxHy.

За заданими даними, відносна густина алкену (D) становить 10,5. Відносна густина обчислюється як відношення маси об'єкта до маси такого ж об'єкта з однаковим об'ємом, тобто:

D = (M_CxHy) / (M_He)

Оскільки відносна густина алкену відома, і маса гелію теж відома (M_He = 4 г/моль, оскільки гелій - це 4-й елемент періодичної системи), ми можемо розрахувати масу молекули алкену (M_CxHy):

M_CxHy = D * M_He

M_CxHy = 10,5 * 4 г/моль = 42 г/моль

Тепер, знаючи масу молекули алкену, ми можемо визначити його молекулярну формулу. Алкени - це вуглеводні сполуки, і мають формулу CxHy, де x і y - це цілі числа, що визначаються з маси молекули.

Маса алкену дорівнює 42 г/моль. Розглянемо можливі варіанти для x і y:

1. Якщо x = 3 і y = 6, то маса C3H6 дорівнює 42 г/моль.

2. Якщо x = 6 і y = 12, то маса C6H12 також дорівнює 42 г/моль.

Отже, можливі дві молекулярні формули для цієї сполуки: C3H6 і C6H12.

Назва сполуки залежатиме від конкретної формули. Наприклад, якщо це C3H6, то це може бути пропен (1-пропен), а якщо C6H12, то це може бути циклогексен.

Объяснение: