Помогите СРОЧНО!!!!! Обчисліть масу калій гідроксиду отриманого при взаємодії 9,75 г калію водню

. Вихід продукту становить 75%

Ответы на вопрос

Отвечает Дубчак Кирилл.

Ответ:

маса калій гідроксиду, становить приблизно 20,96 г.

Объяснение:

Спершу, визначимо кількість молей калію (\(K\)) у реакції:

\[ n(K) = \frac{\text{маса}}{\text{молекулярна маса}} \]

Молекулярна маса калію (\(K\)) дорівнює приблизно 39,1 г/моль.

\[ n(K) = \frac{9,75 \, \text{г}}{39,1 \, \text{г/моль}} \]

Тепер, враховуючи стехіометрію реакції:

\[ 2K + 2H_2O \rightarrow 2KOH + H_2 \]

Маса калій гідроксиду (\(KOH\)) буде вдвічі більше маси калію:

\[ \text{Маса } KOH = 2 \cdot \text{Маса } K \]

\[ \text{Маса } KOH = 2 \cdot n(K) \cdot \text{Молекулярна маса } KOH \]

\[ \text{Маса } KOH = 2 \cdot \frac{9,75 \, \text{г}}{39,1 \, \text{г/моль}} \cdot 56,1 \, \text{г/моль} \]

\[ \text{Маса } KOH \approx 27,95 \, \text{г} \]

Враховуючи вихід продукту в 75%, фактична маса \(KOH\) буде:

\[ 0,75 \cdot 27,95 \, \text{г} \approx 20,96 \, \text{г} \]

Отже, маса калій гідроксиду, отриманого при цій реакції, становить приблизно 20,96 г.