1. В розчині масою 200 грам з масовою часткою розчиненої речовини 3%, розчинили алюміній сульфат

масою 20 грам. Вкажіть масову частку солі в розчині. 2. До розчину барій гідроксиду додали розчин натрій сульфату масою 600 грам з масовою часткою солі 25%. Обчислити масу осаду, що утворився. 3. Кристалогідрат нітрату феруму(III) Fe(NO), • 9Н50 масою 60,6 грам розчинили у воді масою 250 грам. Визначте масову частку нітрату феруму(II) в добутому розчині.

Ответы на вопрос

Отвечает Соломонова Елизавета.

Ответ:

Масова частка солі у розчині може бути обчислена за допомогою наступної формули:

Масова частка (%) = (Маса розчиненої солі / Маса розчину) * 100%

У цьому випадку, маса розчиненої солі (алюміній сульфат) - 20 г, маса розчину - 200 г. Вставимо ці значення до формули:

Масова частка (%) = (20 г / 200 г) * 100% = 10%

Таким чином, масова частка солі у розчині дорівнює 10%.

Для обчислення маси осаду, спочатку визначимо кількість барій гідроксиду та натрій сульфату, які реагують за допомогою їхніх масових часток:

Маса солі у розчині натрій сульфату = 25% * 600 г = 0.25 * 600 г = 150 г

Тепер обчислимо масу барій сульфату, який утворюється внаслідок реакції:

Маса барій сульфату = Маса солі у розчині натрій сульфату

Маса барій сульфату = 150 г

Отже, маса осаду барій сульфату дорівнює 150 г.

Для визначення масової частки нітрату феруму(III) у розчині, використовуємо таку формулу:

Масова частка (%) = (Маса розчиненої солі / Маса розчину) * 100%

У цьому випадку, маса розчиненої солі (нітрату феруму(III)) - 60,6 г, маса розчину - 250 г. Вставимо ці значення до формули:

Масова частка (%) = (60,6 г / 250 г) * 100% = 24,24%

Таким чином, масова частка нітрату феруму(III) у розчині дорівнює приблизно 24,24%.