СРОЧНОООООООООО ПЖЖПЖПЖПЖЖП ПОМОГИТЕЕЕ 4. Розв'яжіть задачу: При спалюванні 47,08 г вуглеводню

утворилось 147,97 г карбон (IV) оксиду і 60,53 г води. Визначити молекулярну формулу речовини, якщо відносна густина за воднем дорівнює 49.​

Ответы на вопрос

Отвечает Хорошавина Нелли.

Ответ:

Хорошо, вот решение задачи:

**Дано:**

* Масса вуглеводню m(CxHy) = 47,08 г

* Масса карбон (IV) оксиду m(CO2) = 147,97 г

* Маса води m(H2O) = 60,53 г

* Відносна густина за воднем d = 49

**Знайти:**

* Молекулярна формула вуглеводню CxHy

**Розв'язання:**

1. Визначимо кількість речовини вуглеводню:

```

n(CxHy) = m(CxHy) / M(CxHy)

```

Маса молярної одиниці вуглеводню CxHy дорівнює:

```

M(CxHy) = x * M(C) + y * M(H)

```

Де x - число атомів вуглецю в молекулі, y - число атомів водню в молекулі.

Відносна густина за воднем d дорівнює:

```

d = M(CxHy) / M(H2O)

```

Звідси:

```

M(CxHy) = M(H2O) * d

```

```

M(CxHy) = 18 * 49 = 882

```

Тоді:

```

n(CxHy) = 47,08 / 882 = 0,054

```

2. Визначимо кількість речовини карбон (IV) оксиду:

```

n(CO2) = m(CO2) / M(CO2)

```

```

M(CO2) = 12 + 2 * 16 = 44

```

```

n(CO2) = 147,97 / 44 = 3,37

```

3. Визначимо кількість речовини води:

```

n(H2O) = m(H2O) / M(H2O)

```

```

n(H2O) = 60,53 / 18 = 3,36

```

4. Визначте співвідношення між атомами вуглецю, водню і кисню в молекулі вуглеводню:

```

x : y : 2 = n(CxHy) : n(CO2) : n(H2O)

```

```

x : y : 2 = 0,054 : 3,37 : 3,36

```

```

x : y : 2 = 1 : 67 : 66

```

5. Визначте молекулярну формулу вуглеводню:

```

CxHy = CH2

```

Відповідь: молекулярна формула вуглеводню - **CH2**.

**Перевірка:**

Маса молярної одиниці CH2 дорівнює:

```

M(CH2) = 12 + 2 * 1 = 14

```

Відносна густина за воднем CH2 дорівнює:

```

d = M(CH2) / M(H2O) = 14 / 18 = 0,78

```

Отримане значення співпадає з даним в задачі.

**Отже, відповідь правильна.**