Визначте масову частку безводного купрум(ІІ) сульфату у 300 г 25% розчину мідного купоросу


Ответы на вопрос

Отвечает Позднякова Кристина.

Ответ:Масова частка безводного купрум(II) сульфату у розчині може бути обчислена наступним чином.

Спочатку визначимо масу солі у 25% розчині мідного купоросу:

Маса розчину (m_розчину) = 300 г

Масова частка солі в розчині (w) = 25%

Тепер обчислимо масу солі (CuSO4) у розчині:

Маса солі = (w / 100) * m_розчину = (25 / 100) * 300 г = 75 г

Отже, у 300 г 25% розчину мідного купоросу міститься 75 г солі (CuSO4).

Тепер визначимо масову частку безводного купрум(II) сульфату (CuSO4) у цьому розчині:

Молекулярна маса CuSO4 = 63.5 (Cu) + 32 (S) + 4 * 16 (O) = 159.5 г/моль

Маса CuSO4 у 75 г солі = (63.5 + 32 + 4 * 16) г/моль * (75 г / 159.5 г/моль) = 30 г

Масова частка безводного купрум(II) сульфату (CuSO4) = (маса CuSO4 / маса розчину) * 100%

Масова частка CuSO4 = (30 г / 300 г) * 100% = 10%

Отже, масова частка безводного купрум(II) сульфату у 300 г 25% розчину мідного купоросу становить 10%.

Объяснение: