10. Обчисліть та позначте число катіонів у розчині, що містить розчинений ферум(ІІІ) сульфат

кількістю речовини 10,5 моль, якщо вважати, що сіль повністю продисоціювала. а) 125,44 × 10 23; б) 126,42 × 1024; в) 126,84 × 1022; г) 127,42 × 1023 .

Ответы на вопрос

Отвечает Преснова Евгения.

Ответ:

Правильна відповідь - **(а)**.

**Розв'язання:**

Ферум(ІІІ) сульфат має формулу Fe2(SO4)3. Молекулярна маса Fe2(SO4)3 становить 392 г/моль. У 1 моль Fe2(SO4)3 міститься 2 моль ферум(ІІІ) катіонів (Fe3+).

Отже, число катіонів у розчині, що містить розчинений ферум(ІІІ) сульфат кількістю речовини 10,5 моль, становить:

```

N(Fe3+) = 10,5 моль * 2 моль/392 г/моль * 6,022 × 1023 моль−1 = 125,44 × 1023

```

**Відповідь:**

N(Fe3+) = 125,44 × 1023

Отвечает Небукин Владимир.

Ответ:

Для обчислення кількості катіонів у розчині з розчиненим ферум(III) сульфатом (Fe₂(SO₄)₃), ми використовуємо кількість речовини і відому кількість молей солі.

Даний вам кількість речовини: 10,5 моль Fe₂(SO₄)₃.

У розчині ферум(III) сульфат повністю дисоціює на катіони Fe³⁺ та аніони SO₄²⁻. Оскільки кожен моль Fe₂(SO₄)₃ містить 2 молі катіонів Fe³⁺, кількість катіонів у розчині дорівнює:

Кількість катіонів = 10,5 моль * 2 = 21 моль катіонів Fe³⁺.

Тепер переведемо молі у число молекул або атомів, використовуючи число Авогадро (6,022 × 10²³ молекул/моль):

Кількість катіонів = 21 моль * (6,022 × 10²³ молекул/моль) = 126,462 × 10²³.

Отже, кількість катіонів у розчині становить близько 126,462 × 10²³, що найближче до відповіді "б) 126,42 × 10²³."

Объяснение: