No 4 Відносна густина газу X за повітрям - 2.21. Знайти формулу газу та його відносну густину за

воднем. (н.у.) 1.CO2 2.SO2 3.NO2 4.N,0.

Ответы на вопрос

Отвечает Филатова Анастасия.

Ответ:

Відносна густина газу визначається як відношення його густини до густини повітря. Для знаходження формули газу та його відносної густини за воднем (нормальних умовах), використаємо формулу:

R = \frac{d}{d_{\text{повітря}}}R=

d

повітря

d

де RR - відносна густина газу, dd - густина газу, d_{\text{повітря}}d

повітря

- густина повітря.

Для CO_2CO

2

, густина CO_2CO

2

за повітрям становить близько 2.21, а густина повітря приблизно 1.29 г/л. Підставимо значення в формулу:

R_{CO_2} = \frac{2.21}{1.29} \approx 1.71R

CO

2

=

1.29

2.21

≈1.71

Отже, відносна густина CO_2CO

2

за воднем при нормальних умовах (н.у.) приблизно дорівнює 1.71.

Тепер порівняємо це значення з варіантами:

CO_2CO

2

: R = 1.71R=1.71 (підходить)

SO_2SO

2

: R =R= (не вказано, потрібно перевірити)

NO_2NO

2

: R =R= (не вказано, потрібно перевірити)

N_2ON

2

O: R = 0.97R=0.97 (не підходить)

Отже, варіант 1 - CO_2CO

2

є вірним

Отвечает Неверовский Артём.

Дано:

D пов.(X) = 2,21

Знайти:

X - ?

D H2(X) - ?

Розв'язання:

1) M(X) = D пов.(X) * M(пов.) = 2,21 * 29 = 64 г/моль;

2) SO2;

3) D H2(SO2) = M(SO2) / M(H2) = 64 / 2 = 32.

Відповідь: Невідомий газ - SO2; відносна густина за воднем - 32.