ДАМ МНОГО БАЛЛОВ 2.Хлороводень, який містився в 45 г хлоридної кислоти (W=14,6 %), повністю

прореагував з алюмінієм. Обчисліть кількість речовини солі, що утворилася в результаті реакції.

Ответы на вопрос

Отвечает Яроцкая Ксения.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(р-нHCl) = 45 г

w(HCl) = 14,6 % або 0,146

Найти: n(AlCl3) - ?

Знайдемо масу HCl в кислоті

m(HCl) = m(р-нHCl) * w(HCl) = 45 * 0,146 = 6,57 г

Складемо РХР:

             6,57 г        х моль

2 Al  + 6 HCl  → 2 AlCl3  + 3 H2

Обчислимо кількість речовини HCl

n(HCl) = m(HCl)/М(HCl) = 6,57/36,5 = 0, 18 моль

З РХР бачимо, що n(HCl) :  n(AlCl3) = 6 : 2 = 3 : 1, тобто

n(AlCl3) = 1/3 n(HCl) = 1/3 * 0,18 =0,06 моль