Обчисліть, у якому об'ємі нітроген (4) оксиду (н.у) міститься стільки ж молекул, скільки атомів

Оксигену міститься в озоні масою 240г?

Ответы на вопрос

Отвечает Каваляускайте Алина.

Ответ:

Для розв'язання цього завдання, спершу визначимо кількість молекул кисню (О2) в озоні масою 240 г. Озон (O3) складається з трьох атомів кисню, тому ми спочатку повинні знайти кількість молекул озону та кількість атомів кисню в цій масі.

Молекулярна маса озону (O3) = 3 * молекулярна маса атома кисню (O).

Молекулярна маса атома кисню (O) приблизно дорівнює 16 г/моль. Таким чином, молекулярна маса озону (O3) = 3 * 16 г/моль = 48 г/моль.

Тепер ми можемо знайти кількість молекул озону в 240 г:

Кількість молекул озону = (Маса / Молекулярна маса) = (240 г / 48 г/моль) = 5 моль.

Оскільки кожна молекула озону (O3) містить 3 атоми кисню (O), то вся кількість молекул озону містить:

Кількість атомів кисню = (5 моль * 3) = 15 моль.

Тепер ми можемо знайти кількість молекул атома азоту в 15 моль кисню, використовуючи стехіометричні співвідношення. Відомо, що в азоту (N2) 1 моль містить 2 атоми азоту (N).

Отже, кількість молекул атома азоту = (15 моль * 2) = 30 моль.

Тепер ми можемо перевести це в об'єм газу, враховуючи, що в нормальних умовах (н.у) 1 моль газу займає приблизно 22,4 літра.

Об'єм азоту (4) оксиду (н.у) = (30 моль * 22,4 л/моль) = 672 л.

Отже, в об'ємі 672 літрів азоту (4) оксиду (н.у) міститься стільки ж молекул, скільки атомів кисню міститься в озоні масою 240 г