1.До 120 г. розчину з масовою часткою речовини 28% додали 216 мл. води. Обчисліть масову частку

розчиненої речовини у новому розчині

Ответы на вопрос

Отвечает Гамандий Света.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m₁(р-ну) = 120 г

w₁(р.р) = 28% або 0,28

V(H₂O) = 216 мл

Найти: w₂(р.р) - ?

Знайдемо масу солі у  розчині:

m(р.р) = m₁(р-ну) * w₁(р.р.)= 120 * 0,28 = 33,6 г

Обчислимо масу нового розчину:

р(H₂O) = 1 г/мл

m₂(H₂O) = V(H₂O) * р(H₂O) = 216 * 1 = 216 г

m₂(р-ну) = m₁(р-ну) + m₂(H₂O) = 120 + 216 = 336 г

Визначте масову частку  розчиненої речовини в одержаному розчині:

w₂(р.р) = m(р.р)/m₂(р-ну)  * 100% = 33,6/336 * 100% = 10 %