ДАЮ 100 БАЛОВ СРОЧНО 2.1. Кількість речовини нітратної кислоти (НNО3) 5 моль. Яка молярна маса та

маса кислоти? 2.2. Маса вуглекислого газу (СО2) 11 г. Яке це число молекул? 2.3.Цинк сульфід (ZnS) містить 9, 03 *10 (23) молекул. Яка маса цинк сульфіду?

Ответы на вопрос

Отвечает Будько Ксюша.

Задача 1

Дано:

n(HNO3) = 5 моль

Знайти:

M(HNO3) - ?

m(HNO3) - ?

Розв'язання:

1) M(HNO3) = Ar(H) * N(H) + Ar(N) * N(N) + Ar(O) * N(O) = 1 * 1 + 14 * 1 + 16 * 3 = 63 г/моль;

2) m(HNO3) = n * M = 5 * 63 = 315 г.

Відповідь: Молярна маса HNO3 становить 63 г/моль; маса - 315 г.

Задача 2

Дано:

m(CO2) = 11 г

Знайти:

N(CO2) - ?

Розв'язання:

1) n(CO2) = m / M = 11 / 44 = 0,25 моль;

2) N(CO2) = n(CO2) * NA = 0,25 * 6,02*10²³ = 1,5*10²³.

Відповідь: Число молекул CO2 становить 1,5*10²³.

Задача 3

Дано:

N(ZnS) = 9,03*10²³

Знайти:

m(ZnS) - ?

Розв'язання:

1) n(ZnS) = N(ZnS) / NA = 9,03*10²³ / 6,02*10²³ = 1,5 моль;

2) m(ZnS) = n * M = 1,5 * 97 = 145,5 г.

Відповідь: Маса ZnS становить 145,5 г.