ТЕРМІНОВО!!!!!!! 70 БАЛЛІВ Є вуглеводень СхНу з молярною масою 114 г/моль. Масова частка Карбону у

сполуці дорівнює 84,21%. Визначте формулу. Запропонуйте структурні формули двох речовин-ізомерів лінійної і розгалуженої будови.

Ответы на вопрос

Отвечает Осяк Ангелина.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

w(С) = 84,21% або 0,8421

Mr(CxHy) = 114 г/моль

Знайти: CxHy- ?

w(Н) = 100% - w(С)  = 100% - 84,21%  = 15,79% або 0,1579

Знайдемо кількість речовин:

n(C) = (M(CxHy) * w)/М(С) = (114 * 0,8421)/12 = 8 моль

n(H) = (M(CxHy) * w)/М(Н) = (114 *  0,1579)/1  = 18 моль

С : Н  = 8 : 18

Отже формула сполуки:  С8Н18

Ізомери:

СН3-СН2-СН2-СН2-СН2-СН2-СН=СН2  октен-1

СН3-СН2-СН2-СН2-СН2-СН=СН-СН3 октен-2

СН3 - СН2 -СН - СН - СН2 - СН3   3,4 - диметилгексан

                      |        |

                    CH3  CH3

СН3 - СН -   СН -  СН -   СН3   2,3,4 - триметилпентан

           |           |         |

         СН3    CH3   CH3