Терміново даю всі свої бали які у мене є задачі з хімії Розчин ортофосфатної кислоти масою 490 г

із масовою часткою кислоти 10% повністю нейтралізували натрій гідроксидом. Обчисліть масу усвореної солі . Задача має бути на 6 дій будь ласка допоможіть якщо не знаєте точно не пишіть бо це дужееее важливо

Ответы на вопрос

Отвечает Романова Софья.

Объяснение:

Спочатку, знайдемо масу ортофосфатної кислоти (H₃PO₄) у розчині:

Масова частка кислоти = 10% = 0,1

Маса ортофосфатної кислоти = 0,1 * 490 г = 49 г

Оскільки натрій гідроксид (NaOH) повністю нейтралізує кислоту, маса утвореної солі (Na₃PO₄) буде рівна сумі мас ортофосфатної кислоти та натрію гідроксиду:

Маса утвореної солі = Маса ортофосфатної кислоти + Маса натрію гідроксиду

Маса утвореної солі = 49 г + 49 г = 98 г

Отже, маса утвореної солі дорівнює 98 г.