СРОЧНО Барій оксид масою 1,53г розчинили у 50г води. Визначте масову частку лугу у цьому розчині.

Який об’єм карбон(ІV) оксиду можна поглинути таким розчином лугу?

Ответы на вопрос

Отвечает Иванова Аня.

Ответ:Знаходимо масову частку барій оксиду в розчині. Маса барій оксиду (BaO) дорівнює 1,53 г.

Знаходимо масову частку барію у барій оксиді. Маса атома барію дорівнює приблизно 137,33 г/моль, а маса атома кисню приблизно 16 г/моль.

Маса барію (Ba) = (маса барій оксиду * маса барію) / маса барій оксиду = (1,53 г * 137,33 г/моль) / 153,33 г/моль = 1,37 г.

Знаходимо масу кисню в барій оксиді.

Маса кисню (O) = Маса барій оксиду - Маса барію = 1,53 г - 1,37 г = 0,16 г.

Тепер знаходимо масову частку кисню в барій оксиді.

Масова частка кисню (O) = (Маса кисню / Маса барій оксиду) * 100% = (0,16 г / 1,53 г) * 100% ≈ 10,46%.

Отже, масова частка кисню у барій оксиді приблизно 10,46%.

Тепер перейдемо до обчислення об'єму карбон(ІV) оксиду, який можна поглинути цим розчином лугу.

Масова частка кисню у карбон(IV) оксиді (CO2) дорівнює 72,71%.

Маса кисню у карбон(IV) оксиді дорівнює:

Маса кисню в CO2 = Масова частка кисню в CO2 * Маса CO2

Маса CO2 = Маса кисню в CO2 / (Масова частка кисню в CO2)

Маса CO2 = 0,16 г / 0,7271 ≈ 0,22 г

Тепер знаємо, що маса карбон(IV) оксиду (CO2), яку можна поглинути, дорівнює приблизно 0,22 г.

Тепер ми можемо визначити об'єм цього карбон(IV) оксиду за допомогою закону Шарля:

V = (m * Vm) / (M * ρ)

де:

V - об'єм газу (мм³ або см³)

m - маса газу (г)

Vm - молекулярний об'єм газу при стандартних умовах (22,4 л/моль)

M - молекулярна маса газу (г/моль)

ρ - густина газу при стандартних умовах (1,29 г/л)

Для CO2:

M (молекулярна маса CO2) = 12,01 г/моль (вуглець) + 16,00 г/моль (кисень) * 2 = 44,01 г/моль

Vm (молекулярний об'єм CO2) = 22,4 л/моль

Підставимо значення в формулу:

V = (0,22 г * 22,4 л/моль) / (44,01 г/моль * 1,29 г/л) ≈ 0,31 л або 310 мм³.

Отже, об'єм карбон(IV) оксиду (CO2), який можна поглинути цим розчином лугу, дорівнює приблизно 310 мм³.

Объяснение: