Масова Частка Гідрогену у вуглеводні становить14,3 %. Виведіть істинну формулу цієї речовини, якщо

відомо, що це газ об'ємом 44,8 л взятий за нормальних умов, масою 112 г. (Для розв'язання задачі скористайтесь законом Авогадро для газів) дуже терміново, даю 60 балів​

Ответы на вопрос

Отвечает Степаненко Михаил.

Ответ:

С4Н8 бутен

Объяснение:

Масова Частка Гідрогену у вуглеводні становить14,3 %. Виведіть істинну формулу цієї речовини, якщо відомо, що це газ об'ємом 44,8 л взятий за нормальних умов, масою 112 г. (Для розв'язання задачі скористайтесь законом Авогадро для газів)


Отвечает Иванькова Елизавета.

Ответ:

Объяснение:

Знайдемо кількість речовини газу:

1 моль газу = 22,4 л/моль

n(газу) = V/ Vm = 44,8/22,4 = 2 моль

Обчислимо  молярну масу газу:

М(газу) = m(газу)/n(газу) = 112/2 = 56 г/моль

Вичислимо масову частку Оксигену:

w(O) = 100% - w(H) = 100% - 14,3% = 85,7% або 0,857

Знайдемо кількість речовини:

n(C) = w(C) * М(газу)/М(С) = 0,857 * 56/12 = 4 моль

n(Н) = w(Н) * М(газу)/М(Н) = 0,143 * 56/1 = 8 моль

n(C) : n(Н) = 4 : 8

Отже формула алкену: С₄Н₈ - бутилен