Нітратна кислота, що міститься в 50 г розчину з масовою часткою HNO3 6,3%, повністю прореагувала

з цинк оксидом. Обчислити кількість речовини солі, що при цьому утворюється!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Хилькевич Альбина.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(р-нHNO3) = 50 г

w(HNO3) = 6,3% або 0,063

Найти: n(Zn(NO3)2) - ?

Знайдемо масу нітратної кислоти в розчині:

m(HNO3) = m(р-нHNO3) * w(HNO3) = 50 * 0,063 = 3,15 г

Складемо РХР:

ZnO + 2HNO3 → Zn(NO3)2 + H2O

Обчислимо кількість речовини HNO3

n(НNO3) = m(HNO3)/М(HNO3) = 3,15/63 = 0,05 моль

З РХР бачимо, що n(НNO3) : n(Zn(NO3)2) = 2 : 1 , тобто

n(Zn(NO3)2) = 1/2n(НNO3) = 1/2 * 0,05 = 0,025 моль