Природний карбон складається з двох ізотопів: 12С та 13С. Обчисліть масові частки кожного ізотопа

відповідно

Ответы на вопрос

Отвечает Галиев Фёдор.

Відповідь:

Масові числа атомів вуглецю в природі приблизно наступні: 12C - 98.89%, 13C - 1.11%.Масові частки можна обчислити за наступною формулою:Масова частка (12C) = (Масове число атомів 12C / Загальне масове число атомів усіх ізотопів) * 100%Масова частка (13C) = (Масове число атомів 13C / Загальне масове число атомів усіх ізотопів) * 100%Підставимо значення:Масова частка (12C) = (98.89 / (98.89 + 1.11)) * 100% ≈ 98.89%Масова частка (13C) = (1.11 / (98.89 + 1.11)) * 100% ≈ 1.11%Таким чином, масова частка 12C становить приблизно 98.89%, а масова частка 13C - близько 1.11%.

Пояснення: