При спалюванні 4,2 г вуглеводню утворилося 13,2 г вуглекислого газу, відносна густина за воднем

сполуки 42. Знайдіть формулу сполуки​

Ответы на вопрос

Отвечает Константинопольский Александр.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(CxHy)= 4,2 г

m(CO₂) = 13,2 г

m(H₂O) = 14,4 г

D(H₂) = 42

Знайти: CxHy-?

CxHy  +  O₂   =    CO₂    +         H₂O

1 моль                х моль           у/2 моль

Знайдемо масу сполуки :

M(CxHy) = D(H₂) * М(H₂) = 42 * 2 = 84 г/моль

Визначимо кількість речовин

n(CxHy) = m(CxHy)/M(CxHy) = 4,2/84 = 0,05 моль

n(CO₂) = m(CO₂)/ М(CO₂) = 13,2/44 = 0,3 моль

n(С) = n(CO₂)/n(CxHy) =  0,3 * 1/0,05 = 6 моль

Так як Карбону 6 моль , тоді молярна маса Карбону складає

6 * 12 = 72 г/моль

Знайдемо скільки Гідрогену міститься в сполуці:

m(H) =  84 - 72 = 12 г/моль

Так як  молярна маса Гідрогену складає 1 г/моль, знайдемо кількість речовини Гідрогену в сполуці

n(H) = 12 : 1 = 12 моль

n(С) : n(H) = 6 : 12

Отже формула С₆Н₁₂ - гексен