Знайти молекулярну формулу речовини, в якій масова частка Карбону 85,71%, а Гідрогену 14,29%.

Відносна густина за киснем 3,5

Ответы на вопрос

Отвечает Pushkar Dima.

Ответ:

Объяснение:

Дано:  

w%(C) = 85.71%

w%(H) = 14,29%  

D(О₂) = 3,5

Найти : СхНу - ?

Знайдемо молекулярну масу алкену:

М(СхНу) = D(О₂) * М(О₂) = 3,5 * 32 = 112 г/моль

Знайдемо кількість речовини:

n(C) = w(C) * М(СхНу)/М(С) = 0,8571 * 112/12 = 8 моль

n(Н) = w(Н) * М(СхНу)/М(Н) = 0,1429 * 112/1 = 16 моль

n(C) : n(Н) = 8 : 16

Отже формула алкену: С₈Н₁₆ - октен