До розчину масою 360 г з масовою часткою глюкози 20% додали розчин масою 240 г з масовою часткою

глюкози 5 %. Обчисліть масову частку розчиненої речовини в утвореному розчині. Даю 20 баллов❤️❤️❤️

Ответы на вопрос

Отвечает Фатихов Хамид.

Ответ:

Вправа 2. Обчисліть масову частку розчиненої речовини в розчинах з таким складом:

а) маса розчину -- 1200 г, маса розчиненої речовини — 300 г;

Дано: m(розчину)= 1200 г; m(р.р.)=300 г.

Знайти: ω(р.р.)-?

Розв'язання:

І спосіб.

Обчислюємо масову частку розчиненої речовини за формулою:

ω(р.р.)=m(р.р.)/m(розчину)=300 г / 1200 г = 0,25 або 25%.

ІІ спосіб.

Визначаємо масу розчиненої речовини, що міститься у 100 г розчину, тобто, масову частку розчиненої речовини. Для цього складаємо пропорцію і розв'язуємо її.

У 1200 г розчину міститься 300 г розчиненої речовини, тоді

у 100 г розчину буде міститися х г розчиненої речовини

1200 г / 100 г = 300 г / х г,

тому х г • 1200 г = 300 г • 100 г,

х = (300 г • 100 г) : 1200 г = 25 г, тому

ω(р.р.)= 25%

Відповідь: ω(р.р.) = 25% або 0,25.