Розрахуйте кількість речовини та об'єм CO2 який можна добути дією HCL масою 10 грамів на Na2Co3​


Ответы на вопрос

Отвечает Богуславская Алина.

Відповідь:

n(CO2)= 0.137моль

V(CO2)= 3,07л

Пояснення:

2HCI + Na2CO3 = 2NaCI + H2O + CO2

n(HCI)= 10/36,5 = 0.274моль

2n(HCI) = n(CO2)

n(CO2) = 0.137моль

V(CO2)= 0.137 × 22.4 = 3,07л