Назвіть формулу алкіну, відносна густина якого за повітрям становить 1,379


Ответы на вопрос

Отвечает Александров Ярослав.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

Dповітря(CnH2n-2)=1,379  

Знайти: n-?

Розв'язування

Mr(CnH2n-2)=Dповітря(CnH2n-2) × Mr(повітря)= 1,379 × 29= 39,991≈40  

Mr(CnH2n-2)=n×Ar(C)+(2n-2)×Ar(H)=12n+(2n-2)n=14n - 2  

14n - 2 = 40 , n=(40+2):14=3,

отже, формула алкіну С3Н4

Відповідь: C3H4