Маса алкану об'ємом 1л становить 1,964 масова частка Карбону -81,82 %. Виведіть молекулярну формулу

сполуки. Дайте їй назву та укажіть до якого гомологічного ряду вона належить .

Ответы на вопрос

Отвечает Копылова Алёна.

Ответ:

Відомо: ρ(C2H2n+2)=1,964 г/л

Знайти: формулу CnH2n+2-?

Розв'язування

M(CnH2n+2)=ρ(C2H2n+2)•VM=1,964 г/л • 22,4 л/моль=44 г/моль, тому

Mr(CnH2n+2)=44

Mr(CnH2n+2)=n•Ar(C)+(2n+2)•Ar(H)=12n+2n+2=14n+2

Прирівняємо обидві частини, отримаємо алгебраїчне рівняння:

14n+2=44, звідси n=(44-2):14=3

Відповідь: С3Н8, пропан

Объяснение: