суміш що містить 12 г водню та 160 г кисню, привели до умов реакції. Визначте: а) яка з вихідних

речовин в надлишку; б) массу речовини, що не вступила в реакцію; в) кількість речовини води, що утворилась; г) масса води, що утворилась

Ответы на вопрос

Отвечает Горбушина Елизавета.

Відповідь:

Пояснення:

n(H2) = m(H2)/ Mr(H2) = 12 г / 2г/моль = 6 моль

n(O2) = m(O2) / Mr(O2) = 160 г / 32 г/моль =  5 моль

Складаємо рівняння реакції

2H2 + O2 = 2H2O

мольне співвідношення за реакцією

2    :     1    :   2

за задачею

6   :      5  , 2 моль кисню - в надлишку, це m (O2) = n(O2) * Mr(O2)=

2 моль * 32 г/ моль = 64 г О2 не вступила в реакцію

За задачею утворилось 6 моль (Н2О)

m(H2O) = n(H2O) * Mr(H2O) =  6 моль * 18 г/ моль = 108 г води.