ДАЮ 100 БАЛІВ!!!!!! БЛАГАЮ ДОПОМОЖІТЬ! Суміш що містить 12 г водню та 160 г кисню, привели до

умов реакції. Визначте: а) яка з вихідних речовин в надлишку; б) массу речовини, що не вступила в реакцію; в) кількість речовини води, що утворилась; г) масу води, що утворилась

Ответы на вопрос

Отвечает Дворская Катерина.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(H2) = 12 г

m(O2) = 160 г

Знайдемо кількістьречовини кожного реагенту:

n(H2) = m(H2)/ Mr(H2) = 12 г / 2г/моль = 6 моль

n(O2) = m(O2) / Mr(O2) = 160 г / 32 г/моль =  5 моль

Складаємо рівняння реакції

2H2 + O2 = 2H2O

6моль/2 моль < 5 моль/1 моль

а)Тому кисень взято  в надлишку.

б) Отже не весь кисень вступить у реакцію його залишок складає :

5 - 3 = 2 моль

Маса речовини, що не вступила в реакцію:

m(O2) = n(O2) * M(O2) = 2 * 32 = 64 г

в) за умовою утворилось 6 моль (Н2О)

г) m(H2O) = n(H2O) * Mr(H2O) =  6  * 18 = 108 г