1. Який об’єм нітроген діоксиду утвориться при змішуванні 400мл нітроген монооксиду та 600 мл

кисню? Яка об’ємна частка газу, що не прореагував (%) в утвореній газовій суміші? 2.Суміш, що містить 12г водню та 160г кисню, привели до умов реакції. Визначте: а) яка з вихідних речовин у надлишку; б) масу речовини, що не вступила в реакцію; в) кількість речовини води, що утворилась; г) масу води, що утворилась.

Ответы на вопрос

Отвечает Пудовкина Полина.

Відповідь:

1) Уравнение реакции:

2NO + O₂ = 2NO₂

2) По уравнению реакции видно, что 2 моля NO реагирует с 1 молем О₂ и получается 2 моля NO₂.

А так как 1 моль любого газа при н.у. занимает одинаковый объем, то 400 мл NO реагирует с 200 мл О₂ и получается 400 мл NO₂.

3) Таким образом не прореагировало:

600 - 200 = 400 мл О₂

Это составляет:

(400/600) = 0,667 или 66,7%

Ответ: Образовалось 400 мл NO₂, не прореагировало 66,7% О₂

2.Дано: 

m(Al) = 2,7 г

+HCl

n(HCl)-?

V(H2)-?

m(AlCl3)-?

M(Al) = 27 г/моль

n(Al) = m(Al)/M(Al)

n(Al) = 2,7 г/27 г/моль = 0,1 моль

Vm = 22,4 л/моль

M(AlCl3) = 133.5 г/моль

2Al + 6HCl = 2AlCl3 + 3H2

З рівняння реакції слідує, що

n(HCl) = 3n(Al)

n(HCl) = 3*0,1 = 0,3 моль

n(AlCl3) = n(Al)

n(AlCl3) = 0.1 моль

 m(AlCl3) = n(AlCl3)*M(AlCl3)

m(AlCl3) = 0,1 моль*133,5 г/моль = 13,35 г

n(H2) = 1,5n(Al)

n(H2) = 1,5*0,1 моль = 0,15 моль

V(H2) = n(H2)*Vm

V(H2) = 0,15 моль*22,4 л/моль = 3,36 л

Відповідь: 0,3 моль HCl; 3,36 л Н2; 13,35 г AlCl3