1.Масова частка Оксигену в естері становить 53,33 %. Встановіть молекулярну формулу естеру і дайте

йому назву. 2.Знайдіть формулу одноосновної карбонової кислоти, якщо 0,4 моль її калієвої солі має масу 50,4 г

Ответы на вопрос

Отвечает Сиротина Лиза.

Объяснение:

1.Масова частка Оксигену в естері становить 53,33 %. Встановіть молекулярну формулу естеру і дайте йому назву.

естері CnH2nO2

w(O)=n•Ar(O)/Mr(CnH2nO2)

1)Mr(CnH2nO2)= 2•16/0,5333=60

2) 14n+32=60

14n=28

n=2

HCOOCH3 метилформиат

Mr(HCOOCH3)= 4•1+2•12+2•16=60

2.Знайдіть формулу одноосновної карбонової кислоти, якщо 0,4 моль її калієвої солі має масу 50,4 г

Mr(CnH2n+1COOK)=12n+2n+1+12+2•16+39= 14n+84г/моль

Mr(CnH2n+1COOK)=m/n= 50.4/0.4=126г/моль

14n+84=126

14n=42

n=3

C3H7COOH масляная кислота (бутановая кислота)