Розчин глюкози масою 200 г з масовою часткою речовини 45% піддали бродінню. Яку масу етанолу

можна добути при цьому?

Ответы на вопрос

Отвечает Беликов Александр.

Ответ: 46 г

Дано:

m(p.C6H12O6) = 200 г

ω(С6Н12О6) = 45% або 0,45

m(C3H5OH) - ?

Объяснение:

m(C6H12O6) =  200 г*0,45 = 90 г

М(С6Н12О6) = 180 г/моль

М(С2Н5ОН) = 46 г/моль

n(C6H12O6) = 90 г*180 г/моль = 0,5 моль

Складаємо РХР:

С6Н12О6 ⇒ 2С2Н5ОН + 2СО2

З РХР бачимо, що  n(C2H5OH) = 2n(C6H12O6)

n(C2H5OH) = 2*0,5 моль = 1 моль

m(C2HH5OH) = 1 моль*46 г/моль = 46 г

Відповідь: 46 г