Під час спалювання 6,2 г органічної речовини одержали 19,46 г вуглекислого газу і 7,97 г води .

Густина парків речовини за повітрям становить 2,4 . Визначне формулу речовини

Ответы на вопрос

Отвечает Козуль Иван.
Нехай речовина — G.

D(G)(29) = 2.4 ==> M(G) = 2.4 * 29 = 70 г/моль

CO2 ==> C

19.46/44 = x/12

x = 5.3 г

H2O ==> 2H

7.97/18 = y/2

y = 0.9 г

5.3 + 0.9 = 6.2 г ( С и Н )

Якщо має у складі тільки С і Н, то це — вуглеводень.

70/12 = 5 ==> n(C) = 5

M(5C) = 60 г/моль ==> M(zH) = 70-60 = 10 г/моль

n(H) = 10/1 = 10

C5H10 — пент-1-ен.