Визначити молекулярну формулу насиченого вуглеводню густина пари якого за воднем 36


Ответы на вопрос

Отвечает Ижболдин Миша.

1. Молярна маса алкану  М(СхН2х+2)= D(H2)*M(H2)= 36*2=72 г/моль

2. Підставляємо атомні маси в загальну формулу алкану і прирівнюємо до 72

12х+2х+2=72

14х=70

х=5

С5Н12