40 баллов. Задача. Натрий фенолят количеством вещества 0,3 моль полностью прореагировал с

раствором хлоридной кислоты массой 120 г с массовой долей вещества 40%. Какая масса фенола образовалась? Натрій фенолят кількістю речовини 0,3 моль повністю прореагував з розчином хлоридної кислоти масою 120 г з масовою часткою речовини 40 %. Яка маса фенолу утворилася?

Ответы на вопрос

Отвечает Абдусалимов Юсуф.

1. Маса хлоридної кислоти m(HCl)=m(р-ну)*w=120*0.4=48 г

2.   Кількість речовини кислоти n=m/M=48/36,5=1,32 моль

3, С6Н5ОNa + HCl= C6H5OH + NaCl

По рівнянню бачимо, що хлоридна кислота в надлишку, тому розрахунок ведемо по феноляту натрію

n(C6H5OH)=n(HCl)=0,3 моль

4. m(C6H5OH)=n*M=0,3*94=28,2 г