В пробірці міститься розчин суміші солей цинку хлорид та натрію сульфат. Запропонуйте якісну

реакцію для виявлення в розчині хлорид-іона. Запишіть хід проведення визначення, спостереження і рівняння хімічної реакції в молекулярному та іонному вигляді.

Ответы на вопрос

Отвечает Морар Альбина.

Ответ:

1. Добавить KMnO4 и нагреть, образуется газ с резким запахом

5ZnCl2+2KMnO4+8H2SO4=5Cl2+K2SO4+2MnSO4+5ZnSO4+8H2O

2Cl⁻+MnO₄⁻+8H⁺=Cl₂+Mn²⁺+4H₂O

2. Поднести влажную иодкрахмальную бумажку, она синеет

Cl2+2KI=2KCl+I2

Cl2+2I⁻=2Cl⁻+I2

Объяснение: