Розклали магній карбонат масою 100 г. Яка  кількість речовини продуктів реакції 

утворилася?

Ответы на вопрос

Отвечает Амангельдиев Елдар.

Дано: m(MgCO3)=840 г. Знайти: y(MgO)-? y(CO2)-?

Розв'язання.

І спосіб.

Записуємо рівняння реакції:

840 г х моль у моль

MgCO3 = MgO + CO2↑

84 г 1 моль 1 моль

Над формулами речовин записуємо дані, що є за умовою задачі.

Мольні співвідношення речовин показують коефіцієнти рівняння. Розклали 1 моль магній карбонат MgCO3 з утворенням 1 моль магній оксиду MgO і 1 моль карбон (ІV) оксиду CO2.

Обчислюємо молярну масу (M г/моль = Mr) магній карбонату й, відповідно, масу 1 моль.

Mr(MgCO3)=Ar(Mg)+Ar(C)+3•Ar(O)=24+12+3•16=84,

M(MgCO3)=84 г/моль. Маса 1 моль=84 г.

Записуємо під формулами речовин у рівнянні реакції.

Складаємо дві пропорції і розв'язуємо їх.

Пропорція для знаходження кількості речовини магній оксиду.

840 г / 84 г= х моль / 1 моль, звідси х=840г • 1 моль / 84 г=10 моль.

Пропорція для знаходження кількості речовини карбон (ІV) оксиду.

840 г / 84 г= у моль / 1 моль, звідси у=840г • 1 моль / 84 г=10 моль.

Відповідь: y(MgO)=10 моль, y(CO2)= 10 моль.

ІІ спосіб.

Записуємо рівняння реакції: MgCO3=MgO+CO2↑

Обчислюємо молярну масу (M г/моль = Mr) магній карбонату.

Mr(MgCO3)=Ar(Mg)+Ar(C)+3•Ar(O)=24+12+3•16=84, M(MgCO3)=84 г/моль.

Обчислюємо кількість речовини магній карбонату масою 840 г за формулою y=m/M.

y(MgCO3)=840 г: 84 г/моль=10 моль

Мольні співвідношення речовин показують коефіцієнти рівняння. Розклали 1 моль магній карбонат MgCO3 з утворенням 1 моль магній оксиду MgO і 1 моль карбон (ІV) оксиду CO2, кількість речовин є однаковою, тому y(MgO)=10 моль і y(CO2)=10 моль

Відповідь: y(MgO)=10 моль, y(CO2)= 10 моль.