Пентан, масою 720 г, спалили. Знайдіть кількість речовини утвореного вуглекислого газа.


Ответы на вопрос

Отвечает Семёнов Вадим.

Ответ:

при спалюванні 720 грамів пентану утворюється 2200 грамів вуглекислого газу.

Объяснение:

           Для розрахунку кількості вуглекислого газу (CO2), який утворюється під час спалювання пентану (C5H12), ви можете використовувати хімічну реакцію згоряння пентану.

Хімічне рівняння згоряння пентану виглядає так:

C5H12 + 8O2 -> 5CO2 + 6H2O

З цього рівняння видно, що за кожні 1 моль пентану (C5H12), який спалюється, утворюється 5 молей вуглекислого газу (CO2). Маса одного моля CO2 становить приблизно 44 грами.

Давайте розрахуємо кількість молей пентану у 720 грамах:

Маса пентану = 720 г

Молярна маса пентану (C5H12) = 5 * маса атома вуглецю + 12 * маса атома водню = 5 * 12 г/моль + 12 * 1 г/моль = 72 г/моль

Кількість молей пентану:

Кількість молей = Маса / Молярна маса = 720 г / 72 г/моль = 10 молей

Тепер ми знаємо, що маємо 10 молей пентану, і за хімічним рівнянням для кожної молі пентану утворюється 5 молей CO2. Отже, кількість молей CO2 буде:

Кількість молей CO2 = 10 молей пентану * 5 молей CO2/моль пентану = 50 молей CO2

Тепер ми можемо знайти масу вуглекислого газу:

Маса CO2 = Кількість молей * Маса одного молю CO2 = 50 молей * 44 г/моль = 2200 г