3.Визначити якісний і кількісний склад молекули речовини і обчислити відносну молекулярну масу

речовини: a)Mg(OH)2 5)AgCl2 )Ba(NO3)2 )KMnO4​

Ответы на вопрос

Отвечает Кривой Ваня.

Давайте розглянемо кожну з речовин і визначимо їх якісний і кількісний склад, а також обчислимо відносну молекулярну масу.

a) Mg(OH)2 (Магній гідроксид)

Якісний склад: Маємо атом магнію (Mg), два атоми кисню (O) і два атоми водню (H).

Кількісний склад: 1 атом Mg, 2 атоми O, 2 атоми H.

Обчислимо відносну молекулярну масу (Molecular Weight):

Мg: 1 * 24.31 (атомна маса магнію) = 24.31

O: 2 * 16.00 (атомна маса кисню) = 32.00

H: 2 * 1.01 (атомна маса водню) = 2.02

Відносна молекулярна маса Mg(OH)2:

24.31 + 32.00 + 2.02 = 58.33 г/моль

AgCl2 (Срібло хлорид)

Якісний склад: Маємо атом срібла (Ag) і два атоми хлору (Cl).

Кількісний склад: 1 атом Ag, 2 атоми Cl.

Обчислимо відносну молекулярну масу:

Ag: 1 * 107.87 (атомна маса срібла) = 107.87

Cl: 2 * 35.45 (атомна маса хлору) = 70.90

Відносна молекулярна маса AgCl2:

107.87 + 70.90 = 178.77 г/моль

) Ba(NO3)2 (Барій нітрат)

Якісний склад: Маємо атом барію (Ba), два атоми азоту (N) і шість атомів кисню (O).

Кількісний склад: 1 атом Ba, 2 атоми N, 6 атомів O.

Обчислимо відносну молекулярну масу:

Ba: 1 * 137.33 (атомна маса барію) = 137.33

N: 2 * 14.01 (атомна маса азоту) = 28.02

O: 6 * 16.00 (атомна маса кисню) = 96.00

Відносна молекулярна маса Ba(NO3)2:

137.33 + 28.02 + 96.00 = 261.35 г/моль

) KMnO4 (Калій перманганат)

Якісний склад: Маємо атом калію (K), атом марганцю (Mn) і чотири атоми кисню (O).

Кількісний склад: 1 атом K, 1 атом Mn, 4 атоми O.

Обчислимо відносну молекулярну масу:

K: 1 * 39.10 (атомна маса калію) = 39.10

Mn: 1 * 54.94 (атомна маса марганцю) = 54.94

O: 4 * 16.00 (атомна маса кисню) = 64.00

Відносна молекулярна маса KMnO4:

39.10 + 54.94 + 64.00 = 157.04 г/моль

Отже, відносна молекулярна маса речовин:

Mg(OH)2: 58.33 г/моль

AgCl2: 178.77 г/моль

Ba(NO3)2: 261.35 г/моль

KMnO4: 157.04 г/моль