. Внаслідок спалювання 1,5 г газу утворилося 4,4 г вуглек газу та 2,8 г води. Маса 1 л цього газу

дорівнює 1,34 г (н. у.). Ви- значте молекулярну формулу цього газу. СРОЧНО​

Ответы на вопрос

Отвечает Немков Андрей.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(CxHy)= 1,5 г

m(CO2) = 4,4 г

m(H2O) = 2,8г

V = 1 л

m = 1,34 г

Знайти: CxHy-?

CxHy  +  O2   =   CO2    +    H2O

1 моль                х моль       у/2 моль

Визначимо кількість речовин

n(CO2) = m(CO2)/М(СО2)= 4,4/44 = 0,1 моль

m(C) = n(С) * М(С)  =  0,1 * 12 = 1,2 г

n(H2О) = m(H2O)/М(Н2О) = 2,8/18 = 0,15 моль

n(H) = 2n(H2O) = 2 * 0,15 = 0,3 моль

m(H) = n(H) * М(Н) = 0,3 * 1 = 0,3 г

n(С) : n(H) = 0,1  : 0,3

Так як індккси мають бути цілі числа помножимо на 10 і отримаємо

n(С) : n(H) = 1  : 3

тобто формула СН3

Молярна маса М(СН3) = 12 + 3 * 1 = 15 г/моль

Знайдемо формулу цього газу:

М(СхНу) = (Vm * m)/V = (22,4 * 1,34)/1 = 30 г/моль

Отже звідси маємо формулу: С2Н6 - етан