Визначте молекулярну формулу алкену, якщо внаслідок спалювання 11,2 л цього вуглеводню утворилося

33.6 л вуглекислого газу (н. у.) і 27 г води, а маса 1л газу дорівнює 1,875г.

Ответы на вопрос

Отвечает Кабулов Артемий.

V СхН2х=11,2 л

V СО2=33,6 л

m Н2О=27 г

ρ=1,875 г/л

СхН2х-?

n= V/Vм.  n = m/М

Знаходимо молярну масу М СхНу=22,4*1,875=42 г/моль

Знаходимо кількості речовин

nСхН2х=11,2/22,4=0,5 моль

n СО2=33,6/22,4=1,5 моль,  

n Н2О=27/18=1,5 моль

Запишемо відношення кількостей речовин  

n СхН2х  : n СО2 : n Н2О = 0,5 : 1,5: 1,5=1: 3: 3(це коеф в рівнянні горіння)

СхН2х + О2=3СО2 + 3Н2О

, в речовині 3С, і 6Н

М(С3Н6)=12*3+6=42 г/моль, пропен