Задача на 100б!!! Галагенохідне насиченого вуглеводню має склад по масовим часткам елементів:

С-7.1%, Н-1.1%, Cl-91.8%. Густина сполуки по водню складає 87. Визначити молекулярну формулу сполуки. Щиро дякую!!

Ответы на вопрос

Отвечает Змеев Данил.

Ответ C+H+CI

Объяснение:

Отвечает Казанцев Максим.

Ответ:

C59.1H109Cl259

Объяснение:

Для визначення молекулярної формули сполуки спочатку необхідно визначити масову відсоткову композицію елементів у сполуці.

Масові частки елементів вуглецю (C водню (H) і хлору (Cl) у складі сполуки становлять відповідно 7.1 1.1% і 91.8%.

Для подальшого розрахунку ми можемо ввести припустиму масу сполуки. Припустимо що маса сполуки складає 100 г.

Маса вуглецю у сполуці може бути визначена як добуток маси сполуки на масову відсоткову композицію вуглецю:

Маса C = 100 г * 7.1% = 7.1 г

Аналогічно маса водню і хлору може бути визначена як:

Маса H = 100 г * 1.1% = 1.1 г

Маса Cl = 100 г * 91.8% = 91.8 г

Тепер ми можемо визначити кількість молей кожного елемента у сполуці використовуючи їх атомні маси з періодичної системи.

Молярна маса вуглецю (C) = 12.01 г/моль

Молярна маса водню (H) = 1.01 г/моль

Молярна маса хлору (Cl) = 35.45 г/моль

Кількість молей вуглецю (n_C) можна обчислити як:

n_C = маса C / молярна маса C = 7.1 г / 12.01 г/моль

Аналогічно кількість молей водню (n_H) і хлору (n_Cl) будуть:

n_H = маса H / молярна маса H = 1.1 г / 1.01 г/моль

n_Cl = маса Cl / молярна маса Cl = 91.8 г / 35.45 г/моль

Тепер ми можемо відносно визначити стемени молекулярних формул для кожного елемента розділивши кількість молей на найменший спільний дільник:

Стемінь C = n_C / НСД(n_C n_H n_Cl)

Стемінь H = n_H / НСД(n_C n_H n_Cl)

Стемінь Cl = n_Cl / НСД(n_C n_H n_Cl)

Тут НСД відноситься до найбільшого спільного дільника кількостей молей який може бути обчислений за допомогою алгоритму Евкліда.

Отримавши стемені кожного елемента ми можемо записати молекулярну формулу сполуки використовуючи їх хімічні символи:

C^(стемінь C)H^(стемінь H)Cl^(стемінь Cl)

Застосуємо цей алгоритм до поданих даних:

n_C = 7.1 г / 12.01 г/моль ≈ 0.591 моль

n_H = 1.1 г / 1.01 г/моль ≈ 1.09 моль

n_Cl = 91.8 г / 35.45 г/моль ≈ 2.59 моль

Знаходимо НСД(n_C n_H n_Cl):

НСД(0.591 1.09 2.59) ≈ 0.01

Розраховуємо стемені кожного елемента:

Стемінь C = 0.591 моль / 0.01 ≈ 59.1

Стемінь H = 1.09 моль / 0.01 ≈ 109

Стемінь Cl = 2.59 моль / 0.01 ≈ 259

Отже молекулярна формула сполуки буде C59.1H109Cl259.