Для стандартизації розчину хлоридної кислоти використовується натрій тетраборат – Na2B4O7. 10H2O

(бура). Наважка бури масою 2,4160 г розчинена в мірній колбі на 500 см3. На титрування 10,00см3 бури витратили 10,20 см3 хлоридної кислоти. Розрахуйте молярну концентрацію еквівалента і титрхлоридної кислоти. Буду вдячна за домомгу у вирішенні задачки)))

Ответы на вопрос

Отвечает Фенцель Артём.

Ответ:

Для розрахунку молярної концентрації еквівалента і титр хлоридної кислоти спочатку визначимо молекулярну масу натрію тетраборату (Na2B4O7.10H2O) і знайдемо кількість молів бури (Na2B4O7.10H2O) в розчині.

Розрахунок молекулярної маси Na2B4O7.10H2O:

Молекулярна маса Na = 23 г/моль

Молекулярна маса B = 10.81 г/моль

Молекулярна маса O = 16 г/моль

Молекулярна маса H = 1 г/моль

Маса Na2B4O7.10H2O = (2 * 23) + (4 * 10.81) + (7 * 16) + (10 * (2 * 1 + 16)) = 46 + 43.24 + 112 + 340 = 541.24 г/моль

Знаходимо кількість молів бури у 2.4160 г:

Кількість молів = Маса / Молекулярна маса = 2.4160 г / 541.24 г/моль ≈ 0.00446 моль

Розрахунок молярної концентрації еквівалента:

Оскільки кожна молекула бури (Na2B4O7.10H2O) має 4 молекули борної кислоти (H3BO3), то кількість молів борної кислоти у розчині також буде 0.00446 моль.

Тепер ми знаємо, що 10,20 см³ хлоридної кислоти витратили для реакції з 10,00 см³ бури. Це означає, що між ними відбулася реакція 1:1.

Розрахунок молярної концентрації хлоридної кислоти:

Молярна концентрація хлоридної кислоти (HCl) = (Кількість молів HCl) / (Об'єм HCl в літрах)

Молярна концентрація HCl = 0.00446 моль / 0.01020 л ≈ 0.437 моль/л

Отже, молярна концентрація еквівалента (борної кислоти, H3BO3) дорівнює приблизно 0.437 моль/л, і молярна концентрація хлоридної кислоти (HCl) також дорівнює 0.437 моль/л.

Объяснение: