Обчисліть (у долях) масову частку 2 бали розчину сульфатної кислоти, одержаного в результаті

зливання 25г 25% розчину з 45г 9% розчину. (відповідь внесіть цифрою, наприклад: 1,23) Ваша відповідь​

Ответы на вопрос

Отвечает Плешаков Артем.

Відповідь:

Для обчислення масової частки сульфатної кислоти у результируючому розчині спочатку знайдемо, скільки сульфатної кислоти було у кожному з початкових розчинів, а потім складемо їх, щоб отримати масу сульфатної кислоти у результуючому розчині.

Для першого розчину:

Маса сульфатної кислоти = 25 г (маса розчину) * 0,25 (масова частка сульфатної кислоти у розчині) = 6,25 г

Для другого розчину:

Маса сульфатної кислоти = 45 г (маса розчину) * 0,09 (масова частка сульфатної кислоти у розчині) = 4,05 г

Тепер додамо маси сульфатної кислоти у обох розчинах:

6,25 г + 4,05 г = 10,3 г

Тепер обчислимо масову частку сульфатної кислоти у результуючому розчині, використовуючи загальну масу розчину (25 г + 45 г = 70 г):

Масова частка = (10,3 г / 70 г) * 100% = 14,71%

Отже, масова частка сульфатної кислоти у результуючому розчині становить близько 14,71% (округлімо до 2 десяткових знаків).

Пояснення: